
Mert hogy az írónőnek ez az első könyve a végszöveg szerint, és mint ilyen, nem is sikerült rosszul. Ausztráliában járunk, a legkisebb kontinens nagyrészt a jelenleginél is kevésbé élhető, ezért a lakosság a partvidékeken zsúfolódott össze. Egy ilyen part menti város Vivacity is, ahol a cyberpunk hagyományoknak megfelelően minden csupa szélsőség: a gazdagok fényűző villákban, a szegények pedig lepusztult, mérgező ipari területeken élnek, a média pedig veszélyesebb, mint bármelyik banda, vagy akár a nem nagyon létező rendőrség. Egyes szám első személyben mesélő főhősünk pedig nem más, mint Parris Plessis, foglalkozását tekintve testőrnő, s mint azt igen sokszor megemlíti, két méter körüli magassággal és ehhez mérten arányos súllyal büszkélkedhet, ami testőrként ugyan előnyös, de egy besurranó tolvajnak már komoly problémát okozhatna.
A szegények és mutánsok lakta Harmad névre hallgató városrészben bandaháború készül, Parrish természetesen belekerül a közepébe, a helyzet pedig igen hamar odáig fajul, hogy aki nem isteníti, az vadászik rá, távirányítású médiarobotokkal az élen. Ráadásul még mindenféle látomások is nehezítik a dolgát, így tényleg nehéz kideríteni, hogy ki kavarja a kavarnivalót.
Kiadó: Ulpius Ház
Kiadási év: 2005
Eredeti cím: Nylon Angel
Eredeti cím: Nylon Angel
Fordító: Káli Dia
Oldalszám: 335
ööö... kedves LordPeti, csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem ez a mű nem sci-fi, inkább kiberpunknak érzem.
VálaszTörlésSántaPasa
A cyberpunk a sci-fi műfajának altípusa szerintem, mellesleg a szövegben és a ragacsok (címkék) között is ott van, hogy ez cyberpunk...
VálaszTörlésÉrdekes, ezt a könyvet *még mindig* lehet kapni 390-ért - most vagy te vagy nagyon elnéző, vagy a nép nagyon nem tudja, mi a jó, vagy csak akik az effélét kedvelik, némi utóítélettel viseltetnek az Ulpius-kiadványokkal szemben.
VálaszTörlésMondjuk nem olvastam a Szabadesés rádió előtt semmi cyberpunkot, úgyhogy kíváncsi vagyok, milyen hagyományokat újított meg és milyen konvenciókkal számolt le az agyondicsért Jarpe mester, és merek is fogadni 390 Ft-ba, hogy annál nem lesz ez sem gyengébb.
Ja, én is rendre látom a könyvudvarban :D Nem ez életem legjobb olvasmányélménye, de 390 pénzt bőven megér. Még ötszázat is, afölött viszont már elgondolkodnék, hogy megvegyem-e és igen, részben az ulpiushoz fűződő előítéleteim miatt :)
VálaszTörlésA Szabadesés Rádió szerintem nagyon jó és nem érdemtelenül dicséri aki dicséri, de azért annyira nem nevezném cyberpunknak. Ha cyberpunkra vágyol, olvasd el Neal Stephensontól a Snow Crasht vagy William Gibsontól valamit, ezzel a Nejlonangyallal nem érdemes kezdeni, a végén még előítéleteid lesznek a műfaj iránt...